TES 246 Versus

Tes 246 VERSUS to najnowszy jacht z gamy jachtów żaglowych firmy TES YACHT. Jest to jednostka o długości 7,5 metra o unikalnej budowie kadłuba poprzez zastosowanie odwróconego nawisu dziobowego, dzięki któremu jacht jest bardziej stabilny i polepszona przez to została jego charakterystyka nautyczna. Jacht przeznaczony jest do żeglowania po akwenach śródlądowych, jak i wodach morskich (kategoria projektowa B lub C w zależności od sposobu za balastowania).

Zaprojektowany został dla 4-6 osobowej załogi. Wyposażony jest w 3 okna burtowe, 2 okna nad burtowe po każdej ze stron oraz świetlik w części dziobowej przez co wnętrze jest jasne i sprawia wrażenie jeszcze bardziej obszernego. Posiada koje w dziobowej centralnej i rufowej części jednostki. Wyposażony został w przestronną kabinę sanitarną z prysznicem. W centralnej części jachtu znajduje się obszerna mesa i duży doskonale wyposażony kambuz, który spełni oczekiwania każdej załogi.

W kokpicie wszystkie stopery znajdują się po jednej stronie co w znacznym stopniu ułatwia wybieranie fałów i zwiększa ergonomię ich użytkowania. Kokpit został zaprojektowany w sposób zamknięty, w części rufowej znajdują się dwie zamykane ławeczki, które zabezpieczają przed przypadkowym wypadnięciem za burtę. Dodatkowo kokpit posiada wysokie oparcia, które chronią załogantów podczas żeglowania w trudnych warunkach pogodowych. Jacht charakteryzuje się doskonałymi parametrami nautycznymi przez co żeglowanie nim to czysta przyjemność nawet podczas wymagających warunków pogodowych. Doskonale sprawdzi się w firmach czarterowych jak i wśród żeglarzy indywidualnych!

Dane techniczne

Długość 7,49 m
Szerokość 2,54 m
Masa 1900 kg
Balast/miecz 500/120
Zanurzenie 0,35 / 1,4 m
Ilość koi 4 - 6
Wysokość w kabinie 1,85
Grot/fok od 17 / 11
Kategoria projektowa B i C w zależności od wersji
Moc silnika: do 16 KM
Pobierz specyfikację